Monobloki trakcyjne


>> Działanie
>> Instalacja
>> Magazynowanie
>> Obsługa
>> Foldery


monoblok składający się na baterie trakcyjneMonobloki trakcyjne z typoszeregu EnerSys ev są produkowane w dwóch technologiach: klasyczne (otwarte) z ciekłym elektrolitem oraz bezobsługowe z rekombinacją gazów. Charakterystyka ładowania baterii regulowana jest elektronicznie, proces ładowania nadzorowany i wyłączany automatycznie. Wszystkie prostowniki mają zabezpieczenia przed przeładowaniem lub zwarciem baterii.

Działanie

Dla uzyskania optymalnie długiej żywotności należy unikać głębokich rozładowań i pozostawiania baterii w stanie rozładowanym. Elektrolit w bateriach kwasowych otwartych powinien być regularnie sprawdzany i uzupełniany wodą do poziomu maksymalnego (DIN43530 część 4).
Układ automatycznego uzupełniania EnerSys aquamatic jest dostępny jako opcja. Baterie żelowe bezobsługowe z elektrolitem uwięzionym w macie szklanej (AGM) lub elektrolitem żelowym nie mogą być otwierane i uzupełaniane wodą.

Instalacja

Baterie monobloków instaluje się zgodnie z zaleceniami producentów wózków widłowych / pojazdów elektrycznych (przestrzegając polaryzacji połączeń i parametrów mechanicznych). Podczas instalowania należy zapobiegać przed zwarciem przeciwnych biegunów.

Magazynowaniemonobloki ogniwa trakcyjne

Jeżeli baterie nie są eksploatowane przez dłuższy czas to powinny być składowane w stanie pełnego naładowania w pomieszczeniu suchym, czystym i ciepłym. Raz w miesiącu należy wykonać ładowaie konserwujące, aby uniknąć głębokiego rozładowania i uszkodzenia baterii.

Obsługa

Celem wyeliminowania prądów upływowych należy utrzymać baterie w stanie czystym i suchym. Do czyszczenia używać wilgotnej szmatki bawełanianej. Nigdy nie stosować do tego płynów organicznych! Przestrzegać instrukcji obsługi załączonej przez producenta dla danego typu baterii.

Foldery
1. Folder informacyjny ogniwa trakcyjne - Mała trakcja
2. Folder informacyjny ogniwa trakcyjne w języku angielskim - Small Traction


Produkty >> Góra dokumentu

Nasze zalety!

ikona bezpieczństwa użytkowania baterii

Jakość

oferujemy wyłącznie towary najwyższej jakości

ikona kontorla jakości wykonania baterii trakcyjnych

Oszczędność

z nami oszczędzasz cenny czas oraz pieniądze


oszczędność ceny tanie akumulatorów trakcyjnych

Szybkość

wszelkie zamówienia realizujemy w najszybszym czasie


profesjonalna obsługa i wykonanie

Serwis

kompetentna kadra z solidnym doświadczeniem