Baterie trakcyjne żelowe zamknięte>> KONSTRUKCJA
>> TRYB PRACY
>> OBSŁUGA

EnerSys evolution jest baterią trakcyjną żelową bezobsługową, która osiąga pojemność C5 przy 80% rozładowania. Jest przeznaczona do podnośników widłowych, wozków platformowych, pojazdów elektrycznych, myjek i zamiatarek podłogowych, systemów transportowych. Ogniwa mają powiększoną pojemność w porównaniu z innymi bateriami bezobsługowymi dostepnymi na rynku. Typoszereg EnerSys evolution jest produkowany w wymiarach DIN i BS. Oznacza to zgodność ze standarami DIN/EN 60254 i IEC 254-2.

Żywotność takiej baterii to około 1200 cykli ładowań i rozładowań (średnio oznacza to 5 lat pracy w jednozmianowym trybie). Ogniwa tych akumulatorów mają powiększoną pojemność w porównaniu z innymi bateriami bezobsługowymi dostępnymi na rynku.

KONSTRUKCJAprzekrój baterii trakcyjnej

Rozwój baterii trakcyjnej EnerSys evolution jest rezulatem wysiłków techniczno-badawczych oraz łączy w sobie zalety baterii regulowanej zaworem i tradycyjnej baterii zbudowanej z dodatnich płyt rurkowych typu PzS. Stop (ołów, wapń i cyna dla płyt dodatnich), masa czynna i separator są odpowiednio dobrane dla spełnienia wymagań wobec baterii. Zawór w ogniwie EnerSys evolution ma niski zakres tolerancji ciśnienia, co oznacza wysoka efektywność cyrkulacji wewnętrzych gazów. Wydzialające się gazy ponownie biorą udziała w wewnętrznych procesach chemicznych i ograniczają wysychanie elektrolitu. Poprzez to wszystko osiągnięta jest optymalna długość cykli pracy baterii bezobsługowej.

Łączniki

Ogniwa połączone są za pomocą elastycznych i w pełni izolowanych łączników. Skręcane łączniki umozliwiają wymianę ogniw bez większych problemów.

Ładowanie

EnerSys opracował specjalną technikę ładowania, która zapewnia bezpieczne i łagodne na naładowanie baterii EnerSys evoltion do pełna przy niskim współczynniku ładowania.

Właściowości

Żelowy elektroli w baterii EnerSys evolution bazuje na rozproszonej mieszance kwasu siarkowego, wody i krzemu. Zabezpiecza to nie tylko przed rozlaniem kwasu siarkowego, ale zapewnia również cykliczną pracę bez strat w elektrolicie.

TRYB PRACY
Dla normalnej pracy jednozmianowej kiedy wymagany jest jest 8 godzinny czas ładowania, system złozony z baterii EnerSys evolution j prostownikiem do baterii żelowej jest odpowiednim rozwiązaniem . Możliwe są następujące konfiguracje
 • jedna bateria z jednym prostownikiem, jeden cykl na dzień (16 godzin rozładowanie, 8 godzin ładowanie)
 • dwie baterie z jednym prostownikiem, jeden cykl na dzień (8 godzin rozładowanie, 8 godzin ładowanie, 8 godzin przerwa).


bateria trakcyjna Hawker z góryOBSŁUGA

Bateria żelowa EnerSys evolution jest całkowicie bezobsługowa. Przez cały czas użytkowania uzupełnianie wodą nie jest potrzebne. Dzięki wewnętrznej cyrkulacji gazu i specjalnemu ładowaniu zredukowana jest emisja wodoru do atmosfery. Pozwala to na decentralizację miejsca ładowania baterii tzn. prostownik może znajdować się w poblizu miejsca pracy maszyny. W tej sytuacji pominiete są koszty budowy akumulatorni i nie ma strat energii na dojazdy maszyn do zbiorczego punktu ładowania.


Zalety:
 • Bezobsługowa
  Bateria nie wymaga uzupełniania wody przez cały okres eksploatacji.
 • Głębokość rozładowania
  Może być rozładowana do 80% pojemności znamionowej C5.
 • Elektrolit
  Elektrolit w postaci żelowej. Nie ma ryzyka rozlania.
 • Rozproszone ładowanie
  Niska emisja wodoru umożliwia rozproszenie miejsc pracy maszyn i punktów ładowania baterii.


Instrukcje baterii:
- Broszura
- Instrukcja obsługi baterii trakcyjnej
- Dane techniczne
- Informacje o użytkowaniu baterii trakcyjnych

Produkty >> Góra dokumentu

Nasze zalety!

ikona bezpieczństwa użytkowania baterii

Jakość

oferujemy wyłącznie towary najwyższej jakości

ikona kontorla jakości wykonania baterii trakcyjnych

Oszczędność

z nami oszczędzasz cenny czas oraz pieniądze


oszczędność ceny tanie akumulatorów trakcyjnych

Szybkość

wszelkie zamówienia realizujemy w najszybszym czasie


profesjonalna obsługa i wykonanie

Serwis

kompetentna kadra z solidnym doświadczeniem